Lilie doniczkowe

Lilia doniczkowa, nazywana również lilią domową, to roślina symbolizująca królewskość i chwałę. Ze względu na łatwość w uprawie, kwiaty te możesz spotkać praktycznie wszędzie – w ogrodach, na balkonach, a nawet we wnętrzach. Do jednej z najpopularniejszych i najczęściej spotykanych odmian należy lilia azjatycka. Występuje ona w wielu barwach, od głębokich czerwieni, przez żółcie i pomarańcze, aż po biel. Jej charakterystyczną cechą jest mniej intensywny zapach podczas kwitnienia. Wymaga słonecznego stanowiska, stale wilgotnej gleby oraz regularnego nawożenia.
KUP TERAZ

CEBULKI LILII DONICZKOWEJ

Nietrudno wyhodować lilie doniczkowe. Cebulki różnych odmian dostępne są w wielu sklepach. Wbrew pozorom ich uprawa nie jest wcale trudnym zadaniem – wystarczy pamiętać o kilku zasadach. Sadzenie lilii azjatyckich przeprowadź wczesną wiosną, latem lub jesienią. Dno doniczki wysyp drobnymi kamyczkami, następnie przysyp lekko kwaśną ziemią. Cebulki lilii powinny znaleźć się na głębokości około 15 cm. Jeśli chcesz w jednej doniczce posadzić kilka cebulek, zachowaj między nimi odstęp co najmniej 10 cm. Teraz postaw doniczkę w słonecznym miejscu i pamiętaj o podlewaniu!
Do każdego zamówienia cebulki gratis! 

LILIA DONICZKOWA CENY

W przypadku lilii doniczkowej ceny są bardzo zróżnicowane. Konkretna kwota zależy oczywiście od odmiany, jednak większość nie przekracza 10 złotych za cebulkę. Aby wyhodować piękne i zdrowe rośliny, zwracaj szczególną uwagę na kupowany produkt – cebulki powinny być jędrne, z nienaruszonymi korzeniami, a dodatkowo ich łuski nie mogą wyglądać na przesuszone. Pamiętaj także, że im większe cebulki, tym większa liczba kwiatów ma szansę wyrosnąć z Twojej sadzonki. Trzeba jedynie zwracać uwagę, by później, w czasie kwitnienia w razie potrzeby podpierać łodygi palikami – wtedy mamy pewność, że kwiaty się nie połamią i będą prezentowały się naprawdę imponująco.
Moja żona od zawsze uwielbiała piękne, misterne kwiaty - a jej ulubione to lilie doniczkowe. Opinie, ktore przeczytałem w internecie nakierowały mnie na sklep.cebulkikwiatowe.pl. Postanowiłem zamówić więc stamtąd te wyjątkowe rośliny i nie zawiodłem się.
Włodzimierz
Z moją mamą urządzaliśmy mój pokój i zgodnie ustaliliśmy, że w kwestii roślin, najlepszym wyborem będzie lilia doniczkowa. Opinie na forach zaprowadziły nas do sklepu cebulkkwiatowe.pl, gdzie oprócz lilii zamówiliśmy jeszcze kilka innych pięknych okazów i teraz mam w pokoju bardzo pięknie i zielono.
Andżelika